Podłoga 3 D
24 kwi, 2016,
3 komentarze
Zwykle przy aranżacji wnętrza najwięcej uwagi poświęca się ścianom ,potem sufitom ,nieco po macoszemu traktując podłogi przy których decydujące znaczenie ma zwykle ich wytrzymałość a nie efektowność . Tymczasem podłogi wykonane w rzadki , nietypowy sposób mogą stać się prawdziwą ozdobą każdego pomieszczenia. Tak jest chociażby wtedy gdy posadzka w kuchni , pokoju czy łazience wykonana jest w technologii 3 D.
Jak myślisz jaką minę będzie miała Twoja rodzina czy sąsiedzi gdy wejdą do Twojego salonu w którym podłoga będzie wyglądała jak
marmur spotykany w muzeach czy pałacach ?
A może chcesz mieć na podłodze logo swojej ulubionej drużyny sportowej czy marki samochodu. Jeszcze większym zaskoczeniem i wrażeniem będzie sypialnia nad morzem czy ogromny delfin w łazience ? Te i wiele innych obrazów dekoracyjnych możesz mieć dzięki zastosowaniu posadzek żywicznych 3 D .
Efekt przestrzeni na podłodze można uzyskać za pomocą żywic epoksydowych. Podłogi 3D wykonane z polimerów najczęściej stosowane są w łazienkach oraz kuchniach . Ułatwiają zachowanie czystości , idealnie sprawdzają się bowiem w miejscach narażonych na częsty kontakt z wodą i wilgocią. Charakteryzują się również wysoką odpornością na ścieranie.
By efekt był piorunujący - na przykład wchodzący do łazienki miał wrażenie , że wraz z następnym krokiem wpadnie do wody albo zostanie ugryziony przez rekina potrzebna jest fotografia o bardzo dużej rozdzielczości.
Odpowiednio zabezpieczony obraz będzie trwały i praktycznie niezniszczalny.
Posadzki żywiczne mają naturalne własności antyelektrostatyczne dlatego kurz oraz inne zanieczyszczenia nie są przyciągane do jej powierzchni. Można je bezpiecznie stosować na ogrzewanie podłogowe .
Wiele osób obawia się stosowania żywic we własnych domach mając w pamięci żywice przemysłowe , które nie cieszyły się dobrą opinią .Żywice dekoracyjne to zupełnie inna klasa materiału gdyż są bezwonne i bezbarwne . Jako , że są stosowane we wnętrzach , musiały przejść wiele badań i mają wszystkie niezbędne atesty. Nie emitują więc żadnych szkodliwych substancji.
24 kwi, 2016,
Brak komentarzy